A vízálló napvitorlák egyre népszerűbbé váltak az elmúlt néhány évben, és ennek jó oka van. Nemcsak jól néznek ki, de az egyik leghatékonyabb és legolcsóbb megoldást jelentik arra, hogy árnyékot vigyünk a kültéri területekre, kis méretben vagy nagyban, tartósan vagy ideiglenesen.
A globális hőmérséklet fokozatos emelkedésével az árnyékos szerkezetek iránti igény minden eddiginél fontosabb. A vízálló napvitorlakülső nemcsak kényelmesebbé teszi a kültéri tereken való tartózkodást, de megvéd a túlzott UV-sugárzás káros hatásaitól is és persze az esőnek a váratlan áztatásától is.
Jelentőségük és növekvő népszerűségük ellenére kevés minőségi forrás létezik, amelyek átfogó oktatást nyújtanak az embereknek erről az izgalmas lehetőségről. Pedig fontos beszélni a vízálló napvitorláról, hogy egyre több ember tudjon örülni az előnyeinek.
Persze van, akik mondják, hogy az árnyékvitorlák ellenállnak a napnak, de mi a helyzet a vízzel? A vízállóság nagymértékben függ az anyag típusától és vastagságától, amelyből készült. Egyes szabványos árnyalatú vitorlák normál árnyékolókendőből készülnek, amely kevés vagy szinte semennyi védelmet nyújt az eső ellen.
Másrészt van a nagy sűrűségű polietilén (HDPE), amelyből néhány árnyékvitorla készül, amely vékony vízálló membránként működik. A vízálló napvitorla vastagabb HDPE anyagból készül, további vízszigetelő kezeléssel, amely nem veszélyezteti porózus, hőáteresztő tulajdonságait.
Mindaddig, amíg az árnyékolója HDPE anyagból készült, a vízálló napvitorla ferdén vagy csavarással történő felszerelése elősegíti a víz lefolyását az anyagról. Győződjön meg arról, hogy az árnyékolóvitorlát megfelelő feszítéssel szerelték fel, az is segít megelőzni a víz összegyűlését az anyag közepén.